Kineziotaping

Nabízíme také velmi oblíbenou a účinnou metodu kineziotaping (neboli “taping” či “tejpování”). Tato metoda je užívaná v rehabilitaci, pro regeneraci, je také velmi oblíbená mezi sportovci. Pomocí lepení pružných pásek můžeme pomoci od bolesti, zmírňovat otoky, vyhlazovat jizvy, vést ke správnému držení těla, zamezit přetěžování kloubů a vazů při sportovním výkonu. Metoda je nebolestivá, jemná a šetrná.

Uplatnění kineziotapingu

  • při bolestech páteře, kloubů, šlach a svalů, pomáhá např. i při syndromu karpálního tunelu a přetížení extenzorů ruky 
  • odlehčení zlepšuje postavení svalů, kloubů a kostí po úraze nebo při sportu
  • stabilizuje uvolněné blokády a vyrovnává nesprávné držení těla jako jedna z metod komplexní fyzioterapie
  • pomáhá při hojení jizev
  • metoda je využitelná i u dětí (např. ke korekci ploché nohy apod.)  a v těhotenství, kdy může ulevit od bolesti zad i břicha
  • dovede svaly uvolňovat nebo naopak aktivovat jejich zapojení   

Jak to probíhá?
Fyzioterapeut dle vyšetření a dohody aplikuje tapovací pásky přímo na zvolené místo na těle. Pásky jsou nalepené po několik dní, jsou pružné, takže neomezují v pohybu, jsou voděodolné a nezpůsobují obvykle žádné alergické kožní reakce. Tapy jsou vyráběné v různých barvách, takže je možné je pojmout i jako módní estetický doplněk (podle čínské medicíny má barva i další významy v léčbě). Pro samoplátce je taping zahrnut v ceně, klienti pojišťoven uhradí pouze cenu za materiál ( 2 Kč/cm ) viz. Ceník. Pouze v případě tapování velké plochy si klient hradí celé balení tapovacího pásku (cca 250Kč/balení).

Kontakt

PÉXIS - centrum psychosomatické péče Šrámkova 38
Ústí nad Labem
400 11
+420 702 057 975 info@pexis.cz