Skupinová cvičení

Cvičení v malé skupině (5-6 lidí) poskytující soukromí a kontrolu správného provádění cviku. Můžete chodit cvičit/relaxovat pravidelně, nebo se cvičení u nás naučit, a pak používat doma.
Z důvodu omezeného počtu míst v jednotlivých skupinách, je třeba se nejprve informovat o možnosti zúčastnit se konkrétního skupinového cvičení.

Skupinová zdravotní cvičení pro děti   

Zdravý pohyb pro děti          vede          Mgr. Karolína Podhorská

Podrobnosti zde>

Skupinová zdravotní cvičení pro dospělé   

Cvičení pro ženy                  -  vede   Mgr. Barbora Kinclová

Je zaměřené především na prevenci i léčbu obtíží vzniklých v důsledku nesprávné funkce svalů pánevního dna (např. inkontinence, funkční sterilita, bolestivá menstruace apod.).

Zdravá záda                           -  vede   Mgr. Barbora Kinclová  a   Mgr. Petra Bubeníková

Zdravá záda pro muže      -  vede         Mgr. Karolína Podhorská 

Zdravá záda pro seniory  -  vede         Mgr. Petra Bubeníková  

Cvičební jednotka zaměřená na prevenci bolestí zad a svalových dysbalancí v důsledku jednostranného či nesprávného pohybu během dne. Kromě léčebné tělesné výchovy využíváme i cvičení s pomůckami (overbally, velké míče atd.).
Cvičení se zaměřuje na zapojení hlubokého stabilizačního systému s použitím velkých míčů, nestabilních plošin, cvičení s pružnými tahy. Hluboký stabilizační systém doprovází každý cílený pohyb horních i dolních končetin. Zapojení těchto svalů je automatické a je zcela nezbytné při ochraně páteře. Na stabilizaci se nikdy nepodílí jen jeden sval, ale v důsledku propojení celý svalový řetězec.

Relaxační středa                    - Jednou měsíčně, 17:00 - 18:30 hod, vede  Mgr. Veronika Roudná
Nemáte doma čas a možnost uhlídat prostor pro vlastní odpočinek, zastavení a relaxaci? Při této aktivitě v malé skupině můžete pod vedením terapeuta nechat odpočinout tělo i duši s využitím relaxačních metod (např. autogenního tréninku, imaginace, práce s dechem a práce s tělem). Zvládnuté techniky relaxace pak můžete využívat i samostatně doma. Nejbližší termíny a přihláška  zde 

tel.: 702 057 975
e-mail: info@pexis.cz

Kontakt

PÉXIS - centrum psychosomatické péče Šrámkova 38
Ústí nad Labem
400 11
+420 702 057 975 info@pexis.cz